Strona główna Działy Sprzęt Pozostałe Maska Sporasub Samurai Reply To: Maska Sporasub Samurai

apneus
Participant
Post count: 583
#15910 |

Panowie patrzę sie na waszą dyskusje i nasuwają mi się skrajne myśli.
Po pierwsze jest to forum freedivingowe o free a nie łowiectwie podwodnym, nurkowaniu „rekreacyjnemu” czy nurkowaniu sprzętowemu. Jeśli kogoś interesują te tematy to niech zmieni sobie forum. Jeśli pytasz się freediverów o ich zdanie (Clip7) to uszanuj je. Deep i Juniorre mają tu bez wątpienia rację iż Sphera jest jedną z masek która ma najmniejszy volume i kompresje ze wszystkich dostępnych na rynku!!!
Wilhelm jak chesz maskę uniwersalną to idź sobie do decathlonu kup maskę firmy decathlon i będziesz mieć uniwersalną (cenę też) hihi! NAjlepiej z przezroczystym silikonem który po roku zrobi się żółty hihi! (osobiście uważam że to shit) X Vison ma tyle wspólnego z free co ja z baletem hihi!
Nie rozumiem sformułowania maska „uniwersalna” jeśli niektórzy z forumowiczów nie uważają sphery za uniwersalną 🙂

Podzielam w pełni zdanie Juniorre w Spherze można nurkować w sprzęcie choć maski do free mają cieńszy fartuch i jest on inaczej uksztautowany niż w maskach sprzętowych przez co łatwiej je zalać pod wodą.
Sphera znieksztauca ale tylko na bokach tzn patrząc się na boki zobaczysz małe znieksztaucenia wynikające z tego iż Sphera jest zagięta (dopasowana do czoła by mieć jak najmniejszy opór hydrodynamiczny) patrząc do przodu nie zauważysz żadnej różnicy.
Śmieszą mnie też opowieśći iż maski ze szkłem są kompresowalne hihi!
Kompresja Sphery wynika właśnie ze specjalnego rodzaju plexy która jest w niej użyta zamiast szkła.Pod wpływem ciśnienia okular Sphery, silikon ugina się i dopasowuje do twarzy gdy ciśnienie wewnętrzne w masce spada.W masce ze szkalnymi szybami tego efektu nie było i nie będzie! Jedyne co może się kompresować to silikon, dlatego żadna maska nie ma porównania ze Spherą 🙂

Przy wyborze maski musisz najpierw zadać sobie pytanie co chcesz robić pod wodą i kupić maskę o odpowiedniej „specjalizacji”.

Porównywanie widoczności pod wodą w PL i innych krajach pozostawiam be…