Strona główna Działy Sprzęt Pianki pianka od gałacha Reply To: pianka od gałacha

apneus
Participant
Post count: 583
#15860 |

Jeśli mógłbym coś dodać to serwis Eliosa jest chyba najlepszym z którym spotkałem się do tej pory!
Jestem właścicielem 3mm SuperSmooth (model Freedown),który jest chyba najbardziej hardcorowym modelem i najbardziej podatnym na uszkodzenia mechaniczne. Początkowo zamówiłem z deepem (on normalny 3mm smooth) samą górę (jacket).W dzień w którym otrzynmaliśmy przesyłkę poszliśmy na basen.Piankę zakładałem pod prysznicem (wcześniej niepotrzebnie nasmarowałem środek talkiem).Gdy miałem już ją prawie na sobie dwoma palcami złapałem za rękaw w okolicahc łokcia, gdzie powstała dziura, neopren odstrzelił i został mi w ręku. Myślałem że sie załamię.Wysłałem maila do eliosa wraz ze zdjęciami.Poprosiłem o poszeżenie rękawów w bicepsie.Zapłaciłem tylko za wysłanie pocztexem a elios bezpłatnie!!! przysłał mi piankę wraz z klejem i dużą ilościa neoprenu na wypadek powtórki sytuacji!!Okazało sie że dali mi nową górę.Zamówiłem u nich spodnie i przysłali mi całość za free:)
Więc serwis mają super :OK
Deep pokazał mi na basenie jak powinno zakładać sie i zdejmować eliosa wszystko jest na ich stronie tylko po prostu nie ogladałem tego.
Na stronie są też filmiki które gorąco polecam do ściągnięcia pokazujące jak się mierzyć!! Elios ma specjalny program 3D który sprawdza proporcje człowieka i tak dla przykładu Deep przesłał złe wymiary a Elios odpisał mu maila żeby sprawdził jesze raz bo im sie nie zgadza!!! Po ponownym zmierzeniu okazało sie że mieli racje :OK Tak więc myślę że Rysiek jest jeszcze daleko wśród „murzynów” jeśli chodzi o produkcje pianek,technologie i kontakt z freediverami 🙂

Wybór należy do ciebie ale jeśli masz zamiar zająć się free na poważnie to polecam supersmooth (dynamika,stały balast).
Jeśli chcesz używać pianki tylko po to by ponurkować sobie wśród zarośli to kup sobie gałacha albo jakąś inną piankę dla nurków sprzętowych bo Elios do tego nie nadaje sie chyba że modele nylonowe i ze szwami na zewnątrz.