Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Jak przygotowac sie do dynamiki bez pletw? Reply To: Jak przygotowac sie do dynamiki bez pletw?

apneus
Participant
Post count: 583
#6228 |

Jeśli chodzi o treningi to każdy ma po trochu racji. Free jest tak indywidualnym sportem jak każdy z nas.
Jeśli chodzi o siłownię to nie zgodzę się z poprzednikami siłka tak!! Tylko odpowiednie ćwiczenia!!.
Jeśli masz na myśli DYNF to po pierwsze na siłowni powinieneś robić ćwiczenie na tzw. bramie.Czyli na mięśnie które pracują przy ruchu do żabki.Ładujesz sobie mały ciężar.Stajesz w rozkroku.W bramie instalujesz uchwyty na górze dla każdej z rąk i teraz mając ręce wyprostowane ku górze ciągnięsz ciężar w dół czyli wykonujesz ruch taki jak do żabki tylko nie w poziomie (jak w wodzie) tylko w pionie z góry na dół bo tu stoisz 🙂 Najpierw na basenie zobacz ile ruchów zajmóje ci przepłynięcie np 25m. i tyle ruchów wykonuj na bramie np 4 ruchy =25m. Ustalasz sobie liczbe powtórzeń i serii i jedziesz.Później robisz ćwiczenie odwrotne tzn uchwyty na bramie instalujesz na dole i robisz ruch przeciwny z dołu na górę.
Na początek (ok 2-3 tyg) polecałbym ci tzw trening jałowy. Później trening właściwy robisz na bezdechu z małym obciążeniem i w wodzie czujesz sie jak cyborg 🙂 Twoje mięśnie są bardziej odporne na brak telnu bo ćwiczysz fizycznie i beztlenowo :). W dodatku nie tworzą się mięśne krótkie bo ćwiczysz małym ciężarem 🙂 :OK