Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Statyka – jak sie przygotowujecie ? Reply To: Statyka – jak sie przygotowujecie ?

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#6114 |

Siemka!

Podobnie jak ty zaczynałem od cwiczenia statyki na sucho i udało mi się osiągnąć 5,15. Po jakimś czasie zrobiłem kilka prób w wodzie i skończyłem na 3,30 co mnie lekko zdziwiło. Dopiero po kilku treningach udało mi się podskoczyć na 4,15 ale ciągle brakuje mi minuty do PB zrobionego na sucho. Dlatego zachęcam do statyk w wodzie, choć by dlatego ze na wszystkich zawodach konkurencja odbywa się w wodzie..
Co do techniki i różnorodności treningów to nie jestem expertem i tez opieram się na artykułach czy dobrych radach bardziej doświadczonych freediverów.
A co do prób w wodzie to przekonasz się jutro na basenie jak to wygląda bo najprawdopodobniej poćwiczymy statykę. Mam nadzieje że uda mi się dotrzeć pomimo napiętego planu na środę, bo trzeba solidnie TRENOWAĆ w związku z wyczynem Mermaid, która swoim wczorajszym dystansem tak podniosła poprzeczke ze musimy się wziąć ostro do roboty … Jeszcze raz gratulacje!

Pozdrawiam,
Bartek