Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe trening na basenie Reply To: trening na basenie

Filip Jakubiak
Participant
Post count: 221
#6078 |

No cześć,
Myślę, że ile jest osób na tym forum, tyle jest różnych sposobów w jaki trenują. Mogę Ci napisać jak ja i osoby, z którymi trenuję do tego podchodzimu(mniej więcej) :]
Przedewszystkim zacznij od rozgrzewki..kilka długości basenu, po powierzchni; najpierw bez płetw, później w płetwach(oczywiście jeśli posiadasz);P
Po rozgrzewce musisz się „wyluzowć”( spokojny oddech i bicie serca). W tym celu możesz porobić kilka krótkich statyk na wydechu, siedząc/leżąc na dnie basenu.
Jak juz się wyciszysz możesz zacząć dynamike..kilka długości, którę zawszę robisz i pod koniec, z dwie lub trzy na maksa.
Pamiętaj, żeby zawsze był ktoś kto będzie Cię ASEKUROWAŁ.
Staraj sie pamiętać o właściwej technice podczas pływania(opływowa sylwetka, pełne, spokojne ruchy itd.)
Jeżeli chcesz poćwiczyć statykę to pamiętaj, że po dynamice będziesz miał gorsze wyniki(dynamika „stresuje” organizm),dlatego warto poświęcić na statykę oddzielny trening lub robić ją przed dynamiką.
Dobrze, żebyś starał się obserwować, za którym razem przepływasz najwięcej, ile czasu potrzebujesz na odpoczynek, przed maksem itp. Ważne jest abyś próbował różnych metod i sprawdzał, która jest dla Ciebie najlepsza, która przynosi Ci najwięcej efektów.
Spróbuj poszukać też w starszych tematach na forum. Myślę, że znajdziesz parę ciekawych rzeczy.
Pozdrawiam :OK