Strona główna Działy Sprzęt Pozostałe Sprzęt (nie tylko) – kilka pytań początkującego Reply To: Sprzęt (nie tylko) – kilka pytań początkującego

Marcin Pulkowski
Członek
Post count: 388
#15491 |

Rozumiem, że jesteś na początku drogi i stąd ta niewiedza więc postaram się odpowiedzieć jak najprościej.
1) Generalnie okularków używa się w celu ochrony oczu przed chlorem. Do nurkowania używa się maski. Jeśli masz ochotę możesz pływać bez nich. Osobną sprawą są zawody ale o nich może kiedy indziej.
2) Używając ciężarka na szyje uzyskuje się lepsze wyniki w pływaniu dynamicznym pod wodą. Sposób na jego wykonanie znajdziesz pod linkiem:
http://www.freediving.com.pl/forum.php?fk=693&id=352
3) Stosowanie zatyczek na nos nie jest koniecznością i nie wszystkie zatyczki są równie dobre. Dobra zatyczkę najlepiej zrobić sobie samemu.
4) Jeśli jesteś młody i nieskażony złą technika to z pewnością lepsze wyniki osiągniesz z czasem w mono, jej zakup to jednak ograniczenie się w tym co możesz robić pod wodą. Płetwy dają większą mobilność, swobodę poruszania się i jak się dobrze nauczysz w nich pływać to przeciętnemu zawodnikowi nie wystarczy z pewnością najlepsza monopłetwa żeby cię pokonać.
5) Pływając w płetwach angażujesz głównie nogi, w mono dochodzą jeszcze inne partie mięśni natomiast bez płetw pod wodą pływa się żabką

Pozdrawiam i życzę powodzenia w stawianiu dalszych kroków.