Strona główna Działy Sprzęt Komputery instrukcja PL Reply To: instrukcja PL

Piotr Gruszeczka
Participant
Post count: 151
#18623 |

Dostałem Twoje pytania – odpowiem tutaj bo może komuś jeszcze się to przydać:

Komputer jest bardzo prosty w obsłudze w trybie free, samemu w nim wymieniasz baterię i to na taką dostępną u każdego zegarmistrza, jest bardzo solidnie wykonany.

Sposób zakładania tej dodatkowej części paska masz na zdjęciach jakie prześlę Ci na maila. To jest zajebista sprawa – na basenie jak pływam w krótkiej piance to nie dokładam tej dodatkowej części, a jak nurkuję w piance pełnej i rękawicy to ja zakładam. Jest to tak pomyślane, że łatwo się ją zapina w rękawicach – ciągniesz po prostu za oczko na tej dodatkowej części paska.

Komputer ten nie jest dedykowany tylko do free (jak np mares apneist) i z tego powodu wiele funkcji występuje tylko w trybie NORMAL czyli w trybie nurkowania sprzętowego.
I tak: maksymalnej głębokości w danym dniu nie zobaczysz w trybie FREE ( w NORMAL jest ona notowana, ale tego trybu nie da się używać we freedivingu. Długość i maksymalną głębokość ostatniego nurkowania w trybie FREE można podejrzeć aż do czasu wykonania następnego nurkowania ( napiszę dalej jak w opisie obsługi). Ilość nurkowań w trybie FREE kasuje się do zera po upływie 24 godzin od ostatniego zaliczonego nurkowania w tym trybie ( i na to nie masz wpływu). Książka nurkowań jest dostępna tylko w trybie NORMAL, w trybie free jej nie ma.

Jeżeli komputer jest używany w trybie NORMAL czyli dla nurkowania sprzętowego to przez 24 godziny nie da się go przestawić w tryb FREE – trzeba o tym pamiętać

Postanowiłem też napisać 'z głowy’ i zamieścić tutaj małą instrukcję obsługi tego komputera pod kątem wykorzystania go do nurkowania na wstrzymanym oddechu. Może ułatwi to jego obsługę przyszłym posiadaczom, bo polska instrukcja do tego kompa nie istnieje.