Strona główna Działy Sprzęt Pianki pianki – omer czy cressi Reply To: pianki – omer czy cressi

blokman
Członek
Post count: 234
#16161 |

W odpowiedzi na post deepa muszę stwierdzić że według mojej wiedzy i praktyki pianki powlekane nylonem od środka są o wiele zimniejsze niż nie powlekane. Goły neopren zasysa się do ciała niepozwalając na utrzymanie sie nadmiaru wody wewnątrz pianki. Pianka powlekana od środka dopuszcza wode do środką co przyspiesza wychłodzenie.
Korzystam z 5mm niepowlekanej i woda praktycznie nie ma możliwości dostępu do środka. Tym samym pianka jest super ciepła. Na lato nawet zaciepła jak dla mnie. Tak więc myślę o zakupie powlekanej od środka właśnie na okres letni.
Co do trudności w zakładaniu to ja nie używam żądnych mydeł, wystarczy zamoczyć piankę w wodzie. Ale może ma to związek z tym że moja pianka ma warstewkę srebrzystej farby od środka. Z tego co widziałem na próbkach materiałów przysłanych przez Eliosa, to są tam też warianty neoprenu wybitnie nieśliskiego.
Może właśnie o takim neoprenie mówicie, z jego zakładaniem bez mydła mogą być faktycznie problemy.
Osobną sprawą która mi doskwiera w piankach eliosa to ich wrażliwość na uszkodzenia przy zachaczeniu o kamienie czy gałęzie. Są naprawdę bardzo delikatne. Moim zdaniem zabardzo. Jeśli miał bym decydować, to wolał bym ciut mniejszą elastyczność na rzecz zwiększonej wytrzymałości na rozdarcia. Porównując Eliosa np. z Gałachem to te drugie są naprawdę pancerne.