emero
Keymaster
Post count: 349
#13470 |

Nasza strona jest na serwerze dzięki życzliwości ludzi przychylnych SFP. Czasem pociąga to za sobą konsekwencje w postaci utratu dostępu do ftp i bazy danych, ale widocznie takie są wymogi bezpieczeństwa firmy hostingowej.

Jasne, że można wszystko zaorać, postawić na nowym serwerze, skasować użytkowników, aktualności, pisać te posty od nowa, kazać ludziom rejestrować się jeszcze raz, ale chyba nie na tym rzecz polega.
Chcielibyśmy uratować wiedzę nagromadzoną przez 9 lat, a jednocześnie zyskać na funkcjonalności… Bo poprzez modernizację rozumiem coś więcej niż zmianę koloru tła i wielkości czcionek przez webmastera, na którego się zrzucimy, tak żeby strona „wyglądała na 21 wiek”. Grafika jest najmniejszym z kłopotów…

Trzeba postawić nowy CMS z opcjami społecznościowymi, znaleźć sposób na przeniesienie aktualności, forum oraz artykułów, i wtedy można się marwić o to, jak to wszystko wygląda wizualnie. Za każdym razem, kiedy podchodzę do oszacowania ile to wszystko może zająć czasu, włosy stają mi dęba.

Jeśli więc ktoś z was ma doświadczenie w pisaniu zapytań SQL, robił coś z jakimś sensownym CMS’em (może wordpress?), albo po prostu chce się pobawić w kopiowanie artykułów, możemy spróbować podzielić się zadaniami i raz jeszcze podejść do sprawy, tak żeby strona i społeczność na tym zyskała.

Co wy na to?