Strona główna Działy Umawialnia Umawialnia Pomoc dla Mateusza. Reply To: Pomoc dla Mateusza.

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#15036 |

Szczerze powiedziawszy to cienko widzę sponsoring w formie jakiej każdy zawodnik by oczekiwał czyli pozwalający skupić się jedynie na treningach i zarabianiu pieniędzy w ten właśnie sposób. Z kasą jest prosta zasada, ktoś inwestuje po to żeby zarobić a niestety freediving choć jest pięknym sportem to niestety nie przyciąga uwagi tysięcy ludzi którzy później mogą być zainteresowani produktami czy usługami sponsora. W Polsce od lat wszyscy dotychczasowi zawodnicy i rekordziści sami pracowali na swoje wyjazdy, treningi czy zawody. Sam pamiętam jak parę lat temu dla udziału w zawodach musiałem poświęcić pracę i wypowiedzieć umowę. Organizatorzy wkładają masę pracy w pozyskanie sponsorów nagród dla zawodników i jest z tym zawsze sporo problemów.
Nie jest to łatwy temat i wielokrotnie w polskim free pojawiał się problem nowych talentów i braku możliwości stworzenia im warunków do rywalizacji na poziomie światowym.
Fajnie że Mateusz pokazuje że determinacja pozwala mu na realizowanie marzeń ale nie wydaje mi się że w Polsce znajdzie się firma która zainwestuje w stały sponsoring. Tak czy inaczej życzę powodzenia i pozytywnego efektu tego apelu.
pzdr.