Strona główna Działy Sprzęt Komputery instrukcja PL Reply To: instrukcja PL

Piotr Gruszeczka
Participant
Post count: 151
#18626 |

6. Na basenie gdzie jest płytko wyłanczam automatyczną aktywację od zanurzenia – komputer nalicza od 1.5 metra głębokości, a przestaje po wynurzenu powyżej 1.5 metra, potem znowu dolicza itd – nie jest to dobre przy dynamice, a żeby w kółko nie przełanczać to na basenie mam tą aktywację wyłączoną, ustawiony tryb FREE i używam do pomiaru czasu spędzanego pod wodą chronometru CHRO dostępnego z ekranu zegara po 3 naciśnięciach lewego górnego przycisku.

7. Na akwenie otwartym, głębokim włącz automatyczną aktywację od zanurzenia i ustaw tryb FREE przed wejściem do wody!

8. W trakcie nurkowań z trybem FREE i włączoną automatyczną aktualizacją od zanurzenia – komputer pokazuje pod wodą aktualną długość i głębokość nurkowania, po naciśnięciu pod wodą lewego dolnego przycisku przez co najmniej 5 sekund komputer pokazuje przez 5 sekund godzinę, datę i temperaturę otoczenia ( w tym wypadku wody). Na powierzchni po naciśnięciu lewego dolnego przycisku przez co najmniej 5 sekund komputer pokazuje przez 5 sekund długość i maksymalną głębokość ostatniego nurkowania, a kolejne naciśniecie dolnego lewego przycisku w trakcie tych 5ciu sekund powoduje wyświetlenie godziny, daty i temperatury otoczenia ( w tym wypadku powietrza).

9. Przydatne jest także obliczanie i pokazywanie w trybie free aktualnego poziomu narkozy azotowej narastającego podczas dłuższych nurkowań na wstrzymanym oddechu. Pokazywany jest on w postaci wyświetlających się w rzędzie na czarno prostokątnych segmentów u góry wyświetlacza. Segmentów jest maksymalnie 5. Ogólnie jak pożą się 3 segmenty to już wystarczy nurkowania na dzisiaj. Przy 5ciu segmentach teoretycznie możesz już nie wiedzieć co robisz pod wodą i np. zacząć zalecać się do syreny… zapominając o czasie. Dla przykładu mnie po 30 nurkowaniach na głębokość 20 metrów, kazdym trwającym około 1:30 – 2 minuty, wykonanych w czasie około 2 godzin, a więc dość intensywnie, podświetliły się 3 segmenty.