Strona główna Działy Zawody, zloty, imprezy Zawody, zloty, imprezy Rekord Świata Mateusza Maliny w DNF???!!!! Reply To: Rekord Świata Mateusza Maliny w DNF???!!!!

Marcin Baranowski
Moderator
Post count: 667
#13848 |

Olek, z analizy moich filmików z DNF wyszło mi, że zagęszczanie ruchów praktycznie nic nie daje. Czas przepłynięcia 25m jest prawie taki sam. Podobnie jest w próbie Mateusza. Różnica w czasie pomiędzy 2,5 cykla (na początku) a 4,5 (pod koniec) to ok. 1s. Ruchów jednak jest dużo więcej i rachunek ekonomiczny dla tlenu wychodzi raczej na minus. Dopiero sprint na ostatniej długości (chyba 7,5 cykla) pozwolił urwać ze 3s.

Moim zdaniem w DNF nie daje to korzyści innych niż psychologiczne. Wytrzymać dłuższe szybowanie gdy jest już ciężko jest naprawdę trudno. Jak zagęścisz ruchy to wydaje ci się, że dużo szybciej dopłyniesz i jakoś łatwiej znieść dyskomfort.

Mateusz to jednak inna liga, nawet jakby mu przywiązać rękę do pleców to pewnie zrobiłby 200m 😀 Z resztą Mateusz sam stwierdził, że pod względem techniki ta próba nie była najlepsza. Strach się bać co będzie jak wszystko pójdzie po jego myśli 🙂