ceti
Participant
Post count: 66
#13340 |

Witam.
Czytam kolejne posty i robi mi się bardzo przykro. Rozmawiałem również z Radkiem i on również jest załamany całą sytuacją.
Dlatego chcę w tej sprawie zabrać głos i wyjaśnić jak to wyglądało z naszego punktu widzenia: po porannym zebraniu stwierdziliśmy z Adrianem że wystartujemy właśnie tak jak to wszyscy widzieli. Po prostu stwierdziliśmy, że regulamin tego nie zabrania, a to pozwoli uzyskać dłuższe nurkowanie. I to się sprawdziło. Rozumiem, że ten sposób nurkowania był mniej bezpieczny. Ponadto ja, jako doświadczony freediver powinienem dawać dobry przykład tym, którzy zaczynają swoją przygodę z nurkowaniem bezdechowym. Jednak wtedy zupełnie nie przyszło mi to do głowy. Może dlatego, bo Extremall traktuję bardziej jak zabawę, a nie prawdziwe zawody. Jednak teraz przyznaję, że był to błąd, ale podkreślam, że w tych działaniach nie było złej woli. Na pewno nie było też złej woli Radka.
Na naszą metodę nurkowania został złożony protest i został rozpatrzony tak, jak został, ale Radek NIE BYŁ SĘDZIĄ I NIE BYŁ W KOMISJI która odrzuciła protest, i nie miał na to wpływu. Gdybym ja został zdyskwalifikowany podczas próby może również rozważał bym złożenie protestu na decyzję sędziów, bo byłem przekonany, że jest to dozwolone. Natomiast gdybym wiedział, że wyniknie z tego taka sytuacja to na pewno zrobiłbym to ‘’po bożemu’’.
Na koniec chciałbym przyłączyć się do głosów Radka i Tomka i prosić Was, koledzy z Krakowa o przemyślenie Waszej decyzji w sprawie Bydgoszczy. Jednocześnie chciałbym powiedzieć że takie zwycięstwo mnie nie cieszy , a w ramach zadośćuczynienia przekazuje płetwy które otrzymałem w Olsztynie na poczet nagród które będą do wygrania na MP w Bydgoszczy.
Na koniec dodam, choć wiem że to nierealne, ale może powinniśmy wrócić do czasów sprzed kilkunastu lat kiedy jeszcze nie było zawodów a ludzie nurkujący na bezdechu spotykali się na zlotach i było ,, free’’.
Pozdrawiam.