Strona główna Działy Różności Różności AIDA kompromituje się po raz kolejny! Reply To: AIDA kompromituje się po raz kolejny!

Tomek Nitka
Participant
Post count: 401
#20914 |

CIĄG DALSZY :

… nim żadnego wrażenia. O okejce musiał chyba po prostu zapomnieć (nie on pierwszy).

Czy w tej sytuacji rekordu można nie uznać? Z formalnego punktu widzenia tak, ale z drugiej strony na pytanie, na ile czasu człowiek może wstrzymać oddech, każdy kto widział próbę Misfuda odpowie 8:24! Kto będzie dbał o to, że jakaś AIDA nie uznaje tego wyniku? Warto przypomnieć, że we wcześniejszej wersji reguł samej AIDY okejka nie była wymagana, a więc gdyby Misfud wykonał tę próbę kilka lat temu, byłby oficjalnym rekordzistą!

Przedstawione powyżej fakty nie zmieniają mojej (i nie tylko mojej) negatywnej oceny arogancji władz AIDY, które przez ponad 4 miesiące nie sygnalizowały ani społeczności freediverów, ani samemu Misfudowi że są jakiekolwiek problemy z walidacją jego rekordu, by nagle jednym krótkim mailem poinformować, go że próba jest nie ważna. Ujawnienie od samego początku, choćby na stronie internetowej AIDY, tego że sędziowie mają wątpliwości, a taśma z nagraniem zaginęła i ostateczna decyzja jest wstrzymana do czasu jej odzyskania, uchroniłoby światek freediverów przed niepotrzebną awanturą, a poziom emocji ujawnionych w trakcie dyskusji, byłby z pewnością niższy.

PS.
Mister Joix – czy mógłbyś wydłużyć maksymalną, dopuszczalną długość postu?? -------------------------------
Tomek „Nitas” Nitka
Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
http://www.nitas.pl