Strona główna Działy Różności Różności filmiki, linki Reply To: filmiki, linki

Piotr Gruszeczka
Participant
Post count: 151
#22155 |

Aby nie utrudniać pracy ratownikom i aby zwiększyć własne bezpieczeństwo podczas treningu – jeśli na obiekcie, na którym jesteście pełnią oni służbę – NIGDY nie trenujcie żadnych, nawet błahych elementów freedivingu bez porozumienia z ratownikami WOPR!

Przed treningiem nurkowania na wstrzymanym oddechu na terenie obiektu, który jest pod opieką WOPR należy przywitać się z
ratownikami, poinformować ich o naszych zamiarach i uzyskać na nie zgodę, uzgodnić z nimi co będziemy robić pod wodą, jak będziemy się asekurować z partnerem (gdy trenujemy z asekuracją), ewentualnie zapytać o możliwość czasowej asekuracji ze strony
ratowników – gdy trenujemy sami, a nie chcemy w takim wypadku poprzestać tylko na zabawie.

Po skończonym treningu zawsze warto pożegnać się z ratownikami i podziękować im za ich pracę. Za to co robią należy im się szacunek.

Zobaczcie sami jaką wspaniała technikę, szybkość i umiejętności posiadają ratowniczki i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.To oni pilnują naszego bezpieczeństwa na wszelkiego rodzaju pływalniach i kapieliskach:

Film to migawki z Zimowych Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Wodnym 2015 – widzianych moim skromnym okiem –
jednego z pomocników w organizacji sprawnego przebiegu zawodów 'po drugiej stronie lustra wody'. Chciałem pokazać głównie wysiłek zawodników, ich zaangażowanie i ducha walki. Udział w zawodach wzięło ok 100 zawodników z całego regionu śląskiego, po połowie ratowniczek i ratowników WOPR.