Strona główna Działy Sprzęt Komputery instrukcja PL Reply To: instrukcja PL

Piotr Gruszeczka
Participant
Post count: 151
#18625 |

Z trybu FREE:
Naciskasz jednocześnie lewy dolny i prawy górny przez 5 sekund; wchodzisz w EDT – alarm dźwiękowy co 30 sekund; prawym górnym włanczasz go lub wyłanczasz; naciskasz lewy dolny jeden raz i wchodzisz w FDA1 – alarm dźwiękowy od głębokości pierwszej; prawym górnym włanczasz go lub wyłanczasz; następne naciśnięcie lewego dolnego to przejście do edycji głębokości na jakiej ma być aktywny ten alarm – zmieniasz ją prawym górnym, zatwierdzasz i jednocześnie przechodzisz do FDA2 lewym dolnym. FDA2 to drugi alarm dźwiękowy głębokości – postępujesz identycznie jak w przypadku FDA1, potem tak samo z FDA3 – trzecim alarmem głębokości. Jeżeli któryś z tych alarmów wyłączysz to nastepne się nie pokazują do ustawiania ( nie są aktywne), np. wyłączysz FDA1 to FDA2 i FDA3 będą nieaktywne wychodzisz z ustawień przyciskając 5 sekund lewy górny.

Używanie praktyczne do nurkowań na wstrzymanym oddechu:

1.Nie używasz to wyłanczaj automatyczną aktywację od zanurzenia – nie będzie czuwal, bateria dłużej posłuży.

2. Podświetlenie daj na 5 sekund – jest niezbędne na większej głębokości gdzie ciemno i przy używaniu jako zegarek w nocy, ale 10 sekund to przesada dla żywotności baterii.

3. Jak polujesz, fotografujesz lub obserwujesz to wyłanczaj sygnalizację dźwiękową ( świetlna i tak jest zawsze włączona, a napierdalacz płoszy ryby)

4. Ja mam wyłączoną sygnalizację co 30 sekund i sygnalizacje od głębokości – niepotrzebnie przeszkadza.

5. Na basenie przed wejściem do wody, jeżeli masz włączoną automatyczną aktywację od zanurzenia to koniecznie ustaw wcześniej tryb FREE, bo jak będzie tryb NORMAL to po pierwszej aktywacji zanurzeniowej i wynurzeniu komputer przez 24 godziny nie pozwoli na przełączenie w tryb FREE ( bo po scuba nie wolno nurac free 24 godziny!) i nie będziesz miał naliczania sekundowego dostępnego tylko w trybie FREE.