pynio
Członek
Post count: 72
#8281 |

… pokrzepiajaca relacje 🙂 Maćku ugryziesz sie zaraz w klawiature…
Słowem wstepu: dlugo zastanawiałem się czy relacjonować dalej moja historię. Doszedłem do wniosku, że jest to potrzebne bo wiem ile sam przeszedłem szukając jakichkolwiek informacji. Bedzie ona zatem w miare dokładna i zarazam długa. Mam nadzieję jednak, że da troszeczkę do myślenia.

Minęło troche czasu od zabiegu prostowania przegrody, w lutym odbiło mi (jak Maciek wie) i pojechałem na Chorawcję na 4 dni – zanurkowac. Okazało się tam, że dalej problem z przedmuchaniem uszu wystepuje.
Udałem się ponownie do laryngologa. Poprosiłem o ponownego rentgena/tomograf komputerowy jednak niestety, nie otrzymałem skierowania. Zaczeliśmy jednak rozmawiać o problemach i wyszło – to fakt, że mam problemy z przedmuchaniem lewego ucha. Istniało podejrzenie, że są problemy z błoną bębenkową w lewym uchu. Otrzymałem skierowanie do firmy GEERS na ul. Królewskiejna Audiometrię i Tympanomertię.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Audiometria

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tympanometria
koszt- 35 zł

Wyniki wyszły poprawnie. Pozdrawiam miłe Panie z GEERS
Po stwierdzeniu przez laryngolog, że wszystko ok otrzymałem kolejne skierowanie – Tym razem na Inhalację metodą AMSA. Wytłumaczenie: końcówki urządzenia przykładane są do nozdrzy – urządzenie wtłacza aerozol (z lekiem) dodatkowo potraktowany wibracjami o częstotliwości (chyba) 100 Hz. Wychodzi z tego wibrowaerozol, który rozprzestrzenia się w kanałach słuchowych. Początkowo podchodziłem do tego bardzo sceptycznie, jednak gdzieś a forum wynalazłem temat – jeden człowiek miał podobną do mojej sytuację – dokładnie problem z jednym uchem. Co się okazało AMSA pomogła znamkomicie. Z nadzieją ruszyłem na zabiegi. 10 zabiegów na ul. Szedzkiej w przychodzni – koszt 70 zł. Płaci się za 5 z góry – wymagane skierowanie. Podczas pierwszego zabiegu okazało się, że potrzebne jest także skierowanie i zakupiony przez siebie lek – HYDROCORTISON. Oczywiście go nie miałem…