olekry
Participant
Post count: 423
#13348 |

Taka moja luźna refleksja po zapoznaniu się z całym wątkiem: Nie zapominajmy, że w tym wszystkim chodzi po prostu o radość nurkowania, a cała sporawa ze sportową rywalizacją jest dobra wtedy gdy motywuje nas do poprawiania swoich osiągnięć. O ile się nie mylę, zawody rządziły się swoim regulaminem i po prostu czasem może się zdarzyć sytuacja kontrowersyjna. Łatwo oceniać z perspektywy czasu – co powinno się zrobić, a czego nie. Osobiście uważam, że cała sprawa nie powinna być powodom do zmartwień kogokolwiek, a tym bardziej do wzajemnych pretensji. Pojawiła się niejasność – postarajmy się by przy kolejnej tego typu imprezie pewne rzeczy sprecyzować dokładniej i uniknąć ewentualnych nieporozumień.
Nie zapominajmy wszak, że mimo wieloletniego wypracowywania przez AIDA standardów sędziowania, nawet na ostatnich mistrzostwach świata nie obyło się be zgrzytów (choćby rekord Gorana).
A przecież w olsztyńskich zawodach chodziło głównie o dobrą zabawę, a nie o bicie rekordów świata…
Jakoś w tej całej dyskusji zabrakło stwierdzenia, że pod względem propagowania freedivingu jest się z czego cieszyć – takiej ilości materiałów w mediach wszelakich przecież chyba dotąd nie było (a TVN podniósł imprezę nawet do statusu mistrzostw świata ;D )
Skupmy się zatem na „jasnej stronie mocy” 🙂
Dlatego też dziękuję kodze Czekpanowi za ostatnie posty, które swą humorystyczną treścią i niebanalną formą nieco rozładowały sytuację 😀
Pozdrawiam