Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy pomoc w doborze płetw Reply To: pomoc w doborze płetw

Piotr Gruszeczka
Participant
Post count: 151
#18313 |

Witaj
Płetwy wybierz oczywiście kaloszowe, oczywiście do freedivingu (cobyś 2 razy pieniędzy nie wydawał jak Ci się free spodoba), koniecznie z zapasem na 3 – 5 mm skarpetę, ( a więc nieco luźne) ,najlepiej średnia twardość ( żebyś mógł w nich takze jako tako pływać po powierzchni, czyli snoorkować.

Chciałbym Ci tylko zwrócic uwagę, na kwestię transportu płetw, szczególnie jezeli zamierzasz kupic na razie jedną pare i używać ich tam, gdzie trzeba lecieć samolotem, lub istnieja inne ograniczenia co do wymiarów bagażu. Te Gara, o których piszesz to są znakomite płetwy, ale nie rozłozysz ich do transportu. Mnie zdaża sie nurkować np. w Morzu Czerwonym i dlatego mam płetwy rozkładane jako bardziej uniwersalne. Oddzielnie pióra i kalosze mieszczą mi sie idealnie do dużej lotniczej walizki.
Osobiście mam Omery Millenium ( takie jak sa teraz w Decatchlonie za 200 pln z groszami), tylko wersję Black ( pióra średnio twarde), można do tych kaloszy dokupić pióra twardsze i bardziej miękkie, zdaje się, że wersję Black też widziałem w Decathlonie, a jak nie ma to sprowadzą z innego sklepu. Rozkłada sie i składa te płetwy banalnie prosto w ciągu jednej statyki 😀