Mateusz Malina
Participant
Post count: 480
#13332 |

@spider:
no tak to mniej więcej wyglądało. W sumie szkoda, że mnie zaczęto wyciągać, bo sam jestem ciekaw do jakiego czasu bym dociągnął, jednak w świetle przepisów było to w pełni zasadne i tak należało postąpić, szkoda jednak, że nie wszyscy zostali potraktowani równo.

Odnośnie regulaminu spider, to był nawet bardziej precyzyjny punkt o którym cały czas mówiłem:
http://freediving.com.pl/komentarze.php?id=526

„Zawodnik po starcie musi mieć zanurzone drogi oddechowe oraz w czasie pierwszych trzech minut musi wykonać nurkowanie na głębokość jaką uda się uzyskać. Zawodnik przynosi ze sobą plakietkę.”

Tu nie trzeba nic komentować. Zostawmy już tą sytuacje, jak było każdy wie i może to sam ocenić.

Co do komisji sędziowskiej to Tomek to znakomicie wyjaśnił.

W sumie to nie wiem jaka jest nauczka na przyszłość. Przepisy były jasno i zwięźle napisane, natomiast nastąpił problem z ich wyegzekwowaniem. Radek przyjął na klatę cały ciężar, zupełnie niepotrzebnie, bo to nie była jego sprawa i nikt mnie nie przekona, że układając te przepisy, miał na myśli 3 min w dowolnym momencie zanurzenia dróg oddechowych, nawet po 5 min statyki (co z resztą i tak jest dokładnie napisane w cytacie powyżej i całkowicie neguje sens tłumaczenia się)…

Cała ta sytuacja rzuca cień i negatywnie się odbija dla SFP. Już 2 osoby mi powiedziały, że chciały dołączyć i zapłacić składkę, ale jak takie rzeczy się dzieją, to nie widzą w tym sensu.

W przyszłości takie sytuacje nie mogą się powtórzyć, bo mimo iż to były „zawody o złote majtki” to niesmak pozostaje. Zaś gdy przepisy nie są równo egzekwowane to w jakim celu zostały stworzone?

Freediving Kraków na znak protestu przeciw takim sytuacjom, nie przyjedzie do Bydgoszczy na MP

pozdrawiam :OK? -----------------------------------------
http://www.mattmalina.com
Limitless - kursy freedivingu
Instruktor Freedivingu AIDA
http://www.facebook.com/mattmalinafreediving