Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy monopłetwa pewnie poraz n'ty :) Reply To: monopłetwa pewnie poraz n'ty :)

maciek
Członek
Post count: 461
#17549 |

🙂

Ciężko mi ocenić faktyczną różnicę w CW, bo nie mam tak dużego doświadczenia z openheelem. Obstawiałbym jednak raczej 3 m.

Trzeba przy tym ustalić czy porównujemy kalosz do „zwykłego” openheela ( http://www.leaderfins.com/img/id205pic1.jpg ) czy typu „hyper” ( http://www.leaderfins.com/img/id194pic1.jpg ). Ten ostatni to zupełnie inna bajka (i inne ceny – półka „pro”). Odpowiedni kąt stopa-pióro daje dużo bardziej opływową sylwetkę pozwalając jednocześnie na większy relaks, co przy CW w fazie freefall lub w technice „kick & glide” w dynamice ma duże znaczenie.

Zakładałem WW Glide na basenie i pierwsze wrażenie to zupełne zjednoczenie z płetwą, niesamowite jej czucie. Bez wątpienia w sprincie nie daje żadnych szans kaloszom (jeśli tylko ktoś umie nad nią zapanować). W CW akcenty rozkładają się jednak nieco inaczej. Sam openheel może dawać bardziej zdecydowane odbicie od powierzchni czy dna ale nie wydaje mi się, żeby zysk na tym sięgał -nastu metrów. Już na pewno nie w naszej skali 🙂

Coś jednak jest w tej płetwie, ten….feeling 🙂 Dlatego ja wiem, że tak czy inaczej, prędzej czy później hyper’a miał będę 🙂