Marcin Baranowski
Moderator
Post count: 668
#13928 |

Najbliższe zawody to Mistrzostwa Polski w Kielcach, które odbędą się w dniach 22-23 maja. Tylko się nie wystrasz, że to MP. To nie ma żadnego znaczenia i zawsze startują tam początkujący. Tak więc nie zastanawiaj się tylko startuj bo naprawdę warto.

Żaden kurs ani certyfikat nie jest potrzebny. Musisz mieć tylko zaświadczenie od lekarza, badania do nurkowania sprzętowego są jak najbardziej akceptowane.

Same zawody składają się z trzech konkurencji. Dynamiki w płetwach, bez płetw i statyki. Oczywiście przymusu startować w każdej konkurencji nie ma ale najlepiej zaliczyć wszystko żeby zdobyć jak najwięcej doświadczenia.

Godzina startu jest ściśle określona dla każdego zawodnika i to może być na początku pewien problem. Trzeba odpowiednio wcześniej się przygotować, założyć sprzęt, zrobić rozgrzewkę czy co kto tam preferuje. Musisz się zanurzyć najpóźniej 15s po oficjalnym czasie startu inaczej będą punkty karne bądź dyskwalifikacja.

Kolejna sprawa to protokół powierzchniowy, który musisz wykonać w ciągu 15s od wynurzenia. Zdejmujesz sprzęt z twarzy, potem pokazujesz nurkowy znak OK i mówisz I’m OK. Dokładnie w tej kolejności. Warto sobie poćwiczyć na treningach żeby weszło to w krew.

W razie jakbyś miał jakieś pytania wal śmiało.