Strona główna Działy Początkujący Początkujący Doświadczony początkujacy Reply To: Doświadczony początkujacy

Marcin Baranowski
Moderator
Post count: 668
#30110 |

1. Tak, w takim przypadku po utratcie przytomności zacząłbyś samodzielnie oddychać. Ćwiczenia na sucho są pod tym względem bezpieczne, pod warunkiem, że robi się je leżąc na podłodze bądź łóżku a nie na siedząco (bo można spaść, gdzieś się zaklinować itp.). Natomiast to nagłe zniknięcie wszystkich nieprzyjemnych doznań podczas wstrzymywania oddechu jest dosyć nietypowe. Zazwyczaj jest coraz ciężej, ewentualnie pod sam koniec kiedy jest już bardzo blisko do utraty przytomności może zrobić się łatwiej. No ale u ciebie ten okres trwał chyba z minutę więc raczej nie o to chodzi.

2. Do freedivingu potrzebna jest w miarę dobra wydolność fizyczna więc takie ćwiczenia powinny być OK, pod warunkiem że nie robi się ich zbyt często. Nie spodziewaj się jednak, że dadzą one jakieś większe efekty w ćwiczeniach na wstrzymanym oddechu.

3. Podstawowa sprawa to asekuracja, samemu nigdzie ci nie pozwolą na takie zabawy. W Rudzie Śląskiej są regularne treningi freedivingowe, pewnie bez problemu mógłbyś dołączyć to tamtejszej grupy (tylko to raczej dopiero od jesieni). W Warszawie też się ludzie spotykają na 5m basenie w PKiN. Popytaj się na fejsie, np. na grupie Freediving Polska.