Strona główna Działy Kursy, szkolenia, warsztaty Kursy, szkolenia, warsztaty Kurs dla początkujących W-wa; Underwater czy ktoś inny? Reply To: Kurs dla początkujących W-wa; Underwater czy ktoś inny?

olekry
Participant
Post count: 423
#29795 |

Z tego co wiem Nitas robi wody otwarte na Zakrzówku. Z kolei Paweł Roguski (współpracuje chyba z Nitasem), z tego co mi sie obiło o uszy robił jakieś szkolenia na początku lata w Tubie (jako wstęp), a potem na Koparkach.
Teraz kwestia certyfikatu. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę…
Załóżmy, że jedziesz z kolegą o podobnych umiejętnościach nurkować np do Hiszpanii – wtedy sytuacja jasna i nie ma żadnego problemu.
Załóżmy jednak, że jesteś sam i idziesz tam do jakiejś bazy, która ma w ofercie freedivig, bo chcesz np zrobić jakieś nurkowania stażowe z wyszkolonym freediverem/instruktorem (nie masz nikogo do asekuracji, a poza tym korzystając z okazji i ciepłej wody w morzu chcesz poprawić to i owo). Wtedy pewnie usłyszysz: „proszę pokazać jakie pan ma uprawnienia”… Pokazujesz i umawiasz się na kilka nurów za jakaś skromna opłatą.
W sytuacji braku papierka: „Aha… nie ma pan certyfikatu, ale mówi Pan że zrobił kurs… To zapraszamy na kurs do nas 😉 ”
Na piękne oczy Ci nikt nie uwierzy, ze coś potrafisz. Nit nie będzie ryzykował odpowiedzialności…
Certyfikat przyda sie głównie do takich rzeczy. Na potwierdzenie powyższej tezy link bazy na Wyspach Kanaryjskich:

http://www.apneacanarias.com/training.html
Aha – sam certyfikatu nie posiadam 🙂 W czasach kiedy zaczynałem dostępność kursów była bardzo niewielka i nie miałem wyboru – musiałem dochodzić do wszystkiego sam (ale miałem szczęście: świetnego partnera treningowego).
Natomiast teraz oferta jest taka, że możesz powybrzydzać 🙂