Agnieszka
Participant
Post count: 46
#28966 |

Pewnie, MiniCompy to świetna idea! Dwa stałe terminy i lokalizacje to dobry pomysł. Pozostałe lokalizacje i dodatkowy termin – to wszystko zależy od chęci i możliwości organizatorów. Jak wrócę do Poznania to porozmawiam z drużyną czy udałoby się nam zorganizować zawody w Poznaniu, ale zawsze decydujący jest basen i będzie ciężko tutaj zdobyć to za pół-darmo, tak jak w każdym dużym mieście, ale może coś w okolicy. Pomyślimy o tym, jednak co do terminu, to wydaje mi się, że tutaj to raczej trzeba planować na styczeń – luty, bo tam też wydaje się, że jest pusto – o ile uda się wcześniej zaplanować termin Extremalla 2018, żeby nie kolidowało.

Ja bym jednak stawiała większy nacisk na to, że są to zawody również dla początkujących. Być może jest szansa, aby na każdych zawodach była pula miejsc tylko dla osób początkujących? Np. gdy mamy 25 miejsc to 8 miejsc (ok. 30%) jest przypisane dla początkujących do pewnego terminu, a potem jak będzie ktoś na rezerwowej liście z osób doświadczonych to wtedy wskoczy jak zostaną wolne miejsca w tej puli. Wg. mnie to właśnie początkujący są siłą napędową dla rozwoju freedivingu i warto w takim cyklu uwzględnić taką grupę i dedykowany dla nich ranking zawsze.

Uważam też, że tego typu „wywiady” powinny trafić na maila do wszystkich członków SFP. To na pewno jest dobre miejsce, dla dyskusji, ale niestety, to forum odwiedza mało osób, a fajnie by było znać opinię większości a nie mniejszości 😉 Nawet krótkie info o tym, że zbieramy opinie o chętnych organizatorach zawodów przyniosło by dodatkowe zainteresowanie wątkiem.
A na podstawie powyższych (i dalszych poniższych) komentarzy, moglibyśmy utworzyć ankietę typu jak te do głosowania AIDA w formularzu i uzyskać info na temat tego, w jakich miastach organizować zawody i kiedy.

Pozdrowienia,


Agnieszka
Instruktor freedivingu Apnea Academy
FREEBODY Szkoła freedivingu i pływania
www.freebody.eu
freediving - freedom - freebody