Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Trening na wodzie Reply To: Trening na wodzie

olekry
Participant
Post count: 423
#28264 |

Uważam, że pływanie po powierzchni nie szkodzi 🙂
Moim jednak zdaniem albo free, albo pływanie – czyli: nie masz asekuracji – pływasz po powierzchni, Masz asekurację – pływasz pod wodą. Na powierzchni zawsze możesz szlifować technikę, pływać z kontrolowanym oddechem i robić mnóstwo innych rzeczy.
Jednak moim zdaniem jest różnica miedzy freedivingiem i pływaniem pod wodą i „25m kraulem, kilka wdechów i 25m pod wodą” to raczej trening pływacki, który poprawi wydolność przy nawrotach itp…
Niepokoi mnie jednak to „kilka wdechów” – widziałem jak robią to trenujący pływanie i dla mnie jest to totalna hiperwentylacja.
Generalnie byłbym ostrożny w przyjmowaniu sugestii dotyczących pływania pod woda od „prawdziwych pływaków”, bowiem w tej dziadzinie i w tym konkretnym środowisku (przepraszam, że generalizuję) krąży mnóstwo przestarzałych i niezgodnych nawet ze zdrowym rozsądkiem „sposobów” na przykład: hiperwentylacja, wypuszczanie powietrza pod wodą by „oczyścić organizm z co2” i mnóstwo innych bzdur, które po prostu mogą być niebezpieczne w wypadku free.