Strona główna Działy Początkujący Początkujący Problemy poczatkujacej freediverki Reply To: Problemy poczatkujacej freediverki

Piotr
Participant
Post count: 26
#27796 |

Minti, Freediving jako sport lubi zmieniać swoją twarz. Początkowo postronne osoby przeraża jak można nie oddychać, lecz po głębszym rozpoznaniu sprawy staje się to oczywiste. U osoby, która próbuje praktykować pojawiają się pytania ile, jak trenować, gdzie jest mój limit, itd. Podobnie jest na kolejnych etapach wtajemniczenia, w których właściwie na każdym musisz w sobie odkryć coś, czego wcześniej nie znałaś, aby pójść krok dalej.

Moim zdaniem, powinnaś poszukać kogoś ze swojego miasta. Często są grupy na FB tworzone. Może też właśnie przez to forum kogoś znajdziesz. Najważniejsze, abyś potrenowała w wodzie z kimś, kto już przeszedł przez problemy, które Ty teraz napotykasz. Każdy z nas jest inny i w tym sporcie wyjątkowo się to objawia, a w kilku zdaniach bardzo ciężko określić czy problem leży przy mocnym spinaniu się na wynik, hiperwentylacji, a może zbyt małej wentylacji przed próbą albo czymś jeszcze innym?

Zawsze warto rozważyć zrobienie kursu komercyjnego.