Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe jednostka treningowa-jak u was wyglada?? Reply To: jednostka treningowa-jak u was wyglada??

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#9791 |

Tomek, na prawdę nie mogę zdradzić szczegółów 🙂
Natomiast generalnie to zaczynamy od streachingu, potem relaksacja i próba max – czasami tylko DYN a czasami też DNF jak jest 'dobry dzień’, następnie np. 50ki ze skracaniem czasów respiracji.
Co do moich wyników basenowych to nigdy nie były i pewnie nie będą ponad przeciętne. Forma na zawodach była słaba bo skupiłem się na przygotowaniu nowicjuszki która zdecydowała się na start ze mną i Marcinem niecałe 2 tygodnie przed zawodami. Obecnie trochę poprawiłem wyniki w statyce ale ciągle nie mogę dojść do 6minut które kiedyś kilka razy udało mi się zrobić. Dynamikę też poprawiłem ale Katja pływa już dalej niż ja i straszną frajdę mi to daje i dumny jestem że w ciągu 2 miesięcy zrobiliśmy takie postępy 🙂
Reasumując to nigdy nie traktowałem konkurencji basenowych priorytetowo, wolę nurkowanie głębokie i kto wiem może kiedyś jeszcze trochę namieszam w tym temacie 😉
A co do Twojego pytania czy dłuższa statyka przełoży Ci się na dynamikę, to raczej nie ma silnej zależności między nimi.