Piotr Gruszeczka
Participant
Post count: 151
#25788 |

Bywam i nurkuję kilka razy w roku w tych akwenach w Opolu. Silesię można sobie darować ze względu na wizurę tzn jej permanentny brak, Bolko można sobie darować ze względu na kapryśną wizurę i czarną zawiesinę poniżej 14 metrów (a max jest ok 16 tylko). Jedynie Piast ma przez większą część roku elegancką wizurkę (w tym roku w październiku długo utrzymywało się ok 10 metrów). Ale na Piaście jest płytko – najgłębiej to 14 z hakiem.

Jeśli kierunek południowy (mieszkam w Sosnowcu) to mam 3 propozycje lokalizacji zlotu, które mogę polecić (sprawdźcie sobie te lokacje i miejsca w necie (np. na stronie krakena lub innego centrum nurkowego, albo wujek google):

1. W Niemczech – kamieniołom Prelle, czysta woda, fajna fauna i 47 metrów. Niedaleko Drezno gdzie można sobie codziennie po nurkowaniu pozwiedzać (a jest co) i się pointegrować. Najlepsze wykłady są na takich integracjach 🙂

2. W Czechach – hermanice – czysta woda, hotelik tuż przy kamieniołomie, głębokość maks 36 metrów (w tym roku) niedaleko jezioro z głębokością ponad 50 metrów (przy zatopionym moście)

3. Na Słowacji – jaskinia, a raczej krater Tornala – woda czysta, lecz okresowo pogorszona (trzeba się orientować), głębokość do prawie 38 metrów, zaraz obok spokojny kemping.