Strona główna Działy Treningi i techniki Pozostałe freediving a wysilek wytrzymalosciowy Reply To: freediving a wysilek wytrzymalosciowy

apneus
Participant
Post count: 583
#9396 |

Ćwiczenia beztlenowe jak najbardziej, choć każde inne które powodują wzrost wydolności organizumu też jak najbardziej. Samą Yogą i kontemplacja raczej daleko nie zajedziemy choć faktycznie będziemy lepiej czuć się przed i po nurkowaniu.
Niech podsumowaniem tej dyskusji będzie wywiad z Patrickiem Musimu który z resztą jest na naszej str.

http://freediving.com.pl/artykuly/20050800_-_patrick_musimu_-_wywiad_-_magazyn_nurkowanie.php

Z całym szacunkiem do Mayola i jego okultyzmu, ale świat od tamtych czasów zmienił się i tak samo jest z treningami. Gdyby nie postęp to dalej freediverzy nurkowaliby głową do dołu w no-limits i nie mielibyśym wyników ponad 200m !

Podsumowując dyskusję zacytuję kilka zdań z wywiadu z P.M
„Po dwóch miesiącach treningu byłem już pewien, że droga, którą podąża światowy freediving, nie jest tą najwłaściwszą. Nikt na przykład nie brał pod uwagę, jak w tych warunkach funkcjonują mięśnie.”
Tu odp. na pyt czy mięśnie są potrzebne do no-limits 🙂
„Nigdy nie ćwiczę w basenie. Wszystko oparte jest na zasadach, w jakich funkcjonują mięśnie bez tlenu, jak również podczas oddychania. Specjalny trening do tego rekordu zacząłem trzy miesiące przed próbą. Polegał przede wszystkim na zwiększaniu ćwiczeń na siłowni i przygotowywaniu mózgu do pracy przy zmniejszonej ilości tlenu i zwiększonego ciśnienia”

„Nigdy nie brałem lekcji jogi czy czegoś takiego. Podczas studiów uczyliśmy się różnych metod relaksacji, jedną z nich jest coś w stylu samohipnozy”

Cóż każdy organizm jest inny i inaczej reaguje więc nie ma na 100% dobrej recepty że tylko ten i tylko taki trening nam pomoże.