Strona główna Działy Umawialnia Umawialnia benjamin Franz Reply To: benjamin Franz

Maurycy Kwietniowski
Członek
Post count: 36
#13951 |

Jak to przeczytałem to normalnie czad. Strasznie lubię Benjamina, zajebisty koleś. Jak ktoś nie wie kto zacz no to polecam http://www.benjamin-franz.de gdzie znajdziecie info i filmy podwodne z nim w roli głównej. A tak po krótce to do niego należał rekord w zmiennym balaście -117m. Nurkował w tandemie z Pipinem
-122m No Limits i generalnie jak zobaczycie filmiki z jego strony to trochę bliżej go poznacie. Jednocześnie Benjamin przeżył jeden z najcięższych wypadków jakie się przydarzyły freediverowi w historii, przynajmniej mi znanej – trenująć do próby bici arekordu w NO Limits, po kolejnym zanurzeniu w okolice -130m doznał paraliżu połowy ciała. jednak wyszedł z tego i choć na dzien obecny nie jest chyba jeszcze w 100% sprawny to właśnie on jest osobą, która poznała ten sport bardzo dobrze i z tej słodkiej i z tej gorzkiej strony.
A wiec pisząc za Pulkiem – jeżeli tylko macie jakieś pomysły, wiecie coś o ludziach lub o firmach, które chciałyby żeby to właśnie z nimi kojarzył się freediving w Polsce to dajcie znać. Wszystko to dla wspólnego celu – Mistrzostw, na których nie tylko będziemy mogli bezpiecznie rywalizowac ale też dla osoby, której poznanie powinno być wielką nobilitacją dla każdego freedivera.

pozdrawiam wszystkich

maurice

*************