Odpowiedź forum stworzona

Oglądasz 4 posty - 1 z 4 (of 4 total)
 • Autor
  Posty
 • w odpowiedzi na: 16 x 50 apnea – jak to ćwiczyć #26852
  Avatar
  KrzysiekS
  Participant

  Cześć,

  ja zrobiłem 4 treningi 16×50 bez żadnych założeń. Ponieważ dystans jest krótki a CO2 już po kilku długościach (pierwsze 4 długości płynąłem z wentylacją ca 20 sek) wysokie to nie przejmowałem się tym czy hiperwentyluję w przerwach. Wentylowałem „na wyczucie” tzn. czasy były zmienne. W moim przypadku standardowe tempo (ca 45 s) okazało się znacznie skuteczniejsze od wyraźnie szybszego (wiadomo – opory rosną = palisz dużo O2 a później ciężko zwentylować do „akceptowalnego” poziomu CO2 w rozsądnym czasie). Wyszło mi 25, 24, 23 i 23 minuty. Zdecydowanie 23 minuty to na teraz bariera nie do przejścia mentalnie. Po prostu nie lubię pływać krótkich odcinków na dużym dyskomforcie :).

  Uważam tak jak Olek, że 16×50 to nie jest szczególnie dobry trening pod DYN. Zbyt łatwo zapomnieć o technice i rozluźnieniu (choć pewnie zależy to od stopnia zaawansowania..). Niemniej z Twojego postu wnioskuję, że to właśnie 16×50 jest Twoim celem więc zachęcam do napisania na DB. Z pewnością odpisze ktoś doświadczony..

  Powodzenia

  Krzysiek


  w odpowiedzi na: Pierwsza pianka #26695
  Avatar
  KrzysiekS
  Participant

  Ja za przesyłkę z Eliosa zapłaciłem 30 Euro.

  Powodzenia 🙂


  w odpowiedzi na: Pierwsza pianka #26642
  Avatar
  KrzysiekS
  Participant

  Cześć,

  o Marea nic nie wiem. Jest wątek na DB (https://forums.deeperblue.com/threads/elios-vs-marea.63588/) ale też bez żadnych konkretów. Wygląda jednak, że cenowo wyjdzie podobnie jak w o wiele lepiej znanym Eliosie. 5 mm pianke z Eliosa (nylon/open cell) można kupić za 250 Euro +przesyłka. Nie wiem o ile droższa będzie 7mm.

  Co do przeróbki pianki standardowej to ja przerabiam obecnie basenową (1,5 mm) w OceanPro (pod Wrocławiem). Pewnie pan Gałach w Łodzi też by to zrobił. Policz dobrze koszty bo dojazd na przymiarkę  + pewnie około 250 pln za przeróbkę może Ci cenę standardowej pianki wywindować do „custom made” lub wyżej a raczej jakości Eliosa nie osiągniesz.

   

   


  w odpowiedzi na: Rybnik po raz szósty :) #25909
  Avatar
  KrzysiekS
  Participant

  Cześć,

  jutro wybieram się do Rybnika (start z Wrocławia). Jeśli ktoś ma ochotę na darmową przejażdżkę to proszę dzwonić: 510046323. Mam 3 wolne miejsca. Start nie za wcześnie ale tak żeby zdążyć na początek dynamik.

  Pozdrawiam,

  Krzysiek


Oglądasz 4 posty - 1 z 4 (of 4 total)