Viewing 20 posts - 21 through 40 (of 57 total)
  • glaude
    Participant
    Post count: 79
    #28582 |

    Piotr Cękiel 🙂


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28583 |

    Dzieki! 😀

    Potwierdzam, robimy zawody.

    https://www.facebook.com/events/269611446782646/


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Dorian
    Participant
    Post count: 35
    #28584 |

    Super że się udało, już mam stresa przed pierwszymi zawodami:)


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28590 |

    Dorian, a Ty nie byłeś na kursie Nitasa obniżającym stres przed zawodami? 🙂


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Dorian
    Participant
    Post count: 35
    #28591 |

    Tak i stres jest dużo mniejszy 🙂  ale tego chyba się nie da do końca zredukować, a do tego to moje pierwsze zawody więc przeżywam jak stonka wykopki.


    Dorian
    Participant
    Post count: 35
    #28592 |

    A i mam zaświadczenie od lekarza KDP ale nie na takim druku jak z SFP czy to wystarczy? Jest tam wpis że nie mam przeciwskazań do uprawiania nurkowania bezdechowego


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28614 |

    Dorian – wystarczy. Pamętaj, że zaświadczenie musi być nie starsze niż rok, a jeśli jest wystawione na krótszy okres (bo tak się też zdarza) to musi  być ważne w czasie zawodów, oraz że na pieczątce musi znajdować się telefon do lekarza.

    Jeśli masz wątpliwości, to podeślij mi skan na maila: lucyna@freedivingpoland.org.pl


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Michał
    Participant
    Post count: 63
    #28638 |

    Jakie zaświadczenie, skąd :O ?


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28639 |

    Michał, czytałeś info o zawodach? 🙂

    http://freedivingpoland.org.pl/?event=mazovia-mini-comp&event_date=2017-05-20

    „Aby zostać dopuszczonym do startu należy:

    • przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nurkowania (wpis do książeczki nurkowej lub formularz na wzór poniższego)
    • mieć ukończone 18 lat (lub 16 lat i pisemna zgoda obojga rodziców oraz osobista obecność jednego z rodziców)
    • przedstawić dowód osobisty lub paszport
    • podpisać oświadczenie o odpowiedzialności”

    Zaświadczenie od medyka, lekarza, który po przebadaniu Ciebie stwierdzi, że nie ma przeciwskazań do uprawiania nurkowania na bezdechu. Może być wpisane na wzorze SFP, wpisane do ksiażeczki nurkowej, książeczki sportowca, albo wypisane na druku lekarskim „zaświadczenie”. Pozostałe info w poście powyżej (o telefonie do lekarza oraz ważności dokumentu). Zaświadczenie na czas zawodów oddajesz organizatorom, po zawodach pamiętasz, żeby je zabrać, ponieważ przyda Ci się na kolejne zawody (w Tubie np. nikt nie zabrał….;)).

    Poza tym rejestrując się na liście obecności 20.05.2017 będziesz musiał pokazać dowód lub paszport (ewent. prawo jazdy) oraz podpisać oświadczenie o odpowiedzialności (dostępne w biurze zawodów).

     

     


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Marcin Baranowski
    Moderator
    Post count: 668
    #28640 |

    http://freedivingpoland.org.pl/wp-content/uploads/2014/11/zaswiadczenie-medyczne.pdf

    Tu masz link do wzoru. Jeżeli nurkujesz sprzętowo to wystarczy odpowiedni wpis w książeczce nurkowej. Najlepiej załatwić sprawę u lekarza nurkowego (sportowy też chyba ma odpowiednie kompetencje). Tu znajdziesz listę, nie wiem na ile jest aktualna: http://www.cmas.pl/lekarze/znajdz-lekarza-klubowego

    Możesz też popytać w klubach nurkowych w swojej okolicy, napewno wiedzą gdzie się zgłosić. Teoretycznie każdy lekarz może takie zaświadczenie podpisać ale lekarze rodzinni raczej się na to nie godzą gdyż nie mają wystarczającej wiedzy w tym zakresie.


    Michał
    Participant
    Post count: 63
    #28644 |

    Brawo ja , no to pojechałem na zawody… Marcin na liście nie znalazłem mojego miasta, spróbuję po zlocie podskoczyć do lekarki u mnie, ona jest lekarzem medycyny pracy , i ogólnie od cholery ma tych uprawnień ale NIGDY NIC o co ją poprosiłem mi nie podpisała. Najwredniejsza baba w okolicy ogólnie mówiąc. Ale spróbuję…


    olekry
    Participant
    Post count: 423
    #28645 |

    Michał. Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma. Idź do jakiegokolwiek lekarza i daj mu zaświadczenie do podpisania 🙂
    Oczywiście najlepiej tak jak pisał Marcin (jakiś specjalista), ale każdy, powtarzam każdy lekarz ma kompetencje by Ci wydać takie zaświadczenie… Musi mu sie tylko chcieć. Ja sprawę zaświadczenia załatwiam robiąc standardowe okresowe badania (nie jakieś wymuszane przez pracę czy jakieś przepisy- po prostu standardowe, okresowe które robię dla siebie, dla własnej wiedzy). Nigdy nie miałem jakiegoś problemu z podpisaniem zaświadczenia.

     

     

     


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28654 |

    […] spróbuję po zlocie podskoczyć do lekarki u mnie, ona jest lekarzem medycyny pracy , i ogólnie od cholery ma tych uprawnień ale NIGDY NIC o co ją poprosiłem mi nie podpisała. Najwredniejsza baba w okolicy ogólnie mówiąc. Ale spróbuję…


    Michał… moja nauka nazywa takie zachowanie samoutrudnianiem, a to, że Ci o tym piszę – konfrontacją 😉 Jeśli z góry wiesz, że ta Pani Ci nie podpisze, to nie marnuj czasu na wizytę u niej, tylko udaj się do lekarza pierwszego kontaktu 🙂

    W Kielcach swego czasu powstał Kielecki Klub Freedivingu Dnf”, jego założycielem jest Tomek Mazur – który to z kolei doprowadził do organizacji MP2015 w Morawicy. Jeśli go nie znasz, to mogę spytać, czy zgadza się na udostępnienie kontaktu. On powinien wiedzieć gdzie w Kielcach lub okolicach można bezboleśnie zdobyć zaświadczenie 🙂


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Michał
    Participant
    Post count: 63
    #28655 |

    Lucyna wybacz za zwłokę, dopiero wróciłem ze zlotu.
    Tomka Mazura znam, mam do niego nr. tel. Jutro lecę wszystko załatwić 🙂


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28656 |

    Wybaczę, jak się zobaczymy się na odprawie zawodników 20.05 😉

     


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Michał
    Participant
    Post count: 63
    #28657 |

    Czekałem na te zawody bardzo długo, nie licz, że tak łatwo odpuszczę ;D
    sprawa wygląda tak:
    W mojej przychodni nie ma szans na zaświadczenie, w morawicy w przychodzi odesłali mnie do lekarza sportowego w kielcach, ten zaś odesłał mnie do Nowin -_-  4 maja jadę do lekarza, u którego brat zalatwia zaswiadczenia na zawody motocrossowe.


    -lu-
    Moderator
    Post count: 87
    #28670 |

    Wiesz, ja właściwie liczę, że się pojawisz ;P


    sędzia AIDA level E
    członkini zarządu SFP

    Michał
    Participant
    Post count: 63
    #28672 |

    Up, odwiedziłem przychodnie w nowinach i przychodnie specjalistyczną Artimed w Kielcach.
    Nowiny poległy (do 21 roku zycia osoby tylko) , w Artimedzie jest taka możliwość, ALE , odpowiedni lekarz będzie dopiero w 2 polowie czerwca a koszt wystawienia zaświadczenia i zrobienia do tego potrzebnych badań to 350zł.  Zwątpiłem…. Powołałem sie na informację od Was, że KAŻDY lekarz i ratownik medyczny jest w stanie wystawić takie zaświadczenie, kobieta mnie brzydko mówiąc wyśmiała.

    Próbowałem sie skontaktować z Tomkiem Mazurem , narazie cisza z jego strony. Jak się ostatnio z nim widziałem, to wspominał coś, że przeprowadził się za granicę.

    W tym momencie mam związane ręce… mówiłem , że kielce pod tym względem są upośledzone to mnie opieprzyliście :/


    Michał
    Participant
    Post count: 63
    #28673 |

    Co to w ogóle za badania??? Na czym one polegają? Wydaje mi się, że lekarze nie mieli wcześniej styczności z czymś takim i z góry mówią NIE. Nie chcą podkładać dupy.


    Marcin Baranowski
    Moderator
    Post count: 668
    #28674 |

    Ratownik medyczny absolutnie nie może czegoś takiego podpisać. To MUSI być lekarz. O ile dobrze pamiętam w ustawie nie jest wyszczególnione jakiej specjalności lekarz dopuszcza do nurkowania sprzętowego, tak więc podpisać teoretycznie może to każdy (nie ma żadnych oddzielnych regulacji dla freedivingu). Ogólnie lekarze nurkowi najczęściej wymagają prześwietlenia płuc, EKG i badania krwi (morfologia+glukoza). Niektórzy proszą jeszcze o echo serca. Te badania  zazwyczaj wykonuje się jednak tylko za pierwszym razem. W kolejnych latach, lekarz często tylko pyta czy nie było jakiś problemów ze zdrowiem, osłucha serce i płuca, zmierzy ciśnienie krwi i podbija zaświadczenie. Ogólnie nie ma co żałować tej kasy, zrobisz raz i po kłopocie. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej wiedzieć czy wszystko jest OK. Tak jak wcześniej pisałem ze zwykłymi lekarzami jest problem (no chyba, że ma się kogoś znajomego), nie mają ochoty brać na siebie odpowiedzialności.

    W Kielcach są kluby nurkowe: http://www.nurkowanie-kielce.pl/index.php/kontakt   https://manta.org.pl/contact

    Dzwoniłeś tam? Na pewno będą wiedzieć do kogo uderzać, w końcu sami muszą robić badania. Na wszelki wypadek możesz nic nie wspominać o freedivingu, lekarzowi powiedz, że chcesz zacząć nurkować sprzętowo. Nawet lekarz nurkowy może robić problemy jeżeli nigdy się wcześniej z tym nie spotkał, bo niestety nie  ma oficjalnych wytycznych co do przeciwwskazań do uprawiania freedivingu. Wszyscy przyjmują te opisane w kontekście nurkowania SCUBA.


Viewing 20 posts - 21 through 40 (of 57 total)

You must be logged in to reply to this topic.